top of page

Merhaba

Beni tanımak ve hizmetlerimi öğrenmek üzere ayırdığınız değerli vaktiniz için  teşekkür ederim. 

Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden mezun olduktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimari Tasarım Programı'nda yüksek lisans eğitimi aldım. Yaptığım akademik araştırmalar sonucunda yayımlanmış bir teze dönüşen, yoğunlukla psikoloji bilimini kullanarak dizayn etmiş olduğum görüşme metodu ile işverenlerimin hayallerini derinlemesine anlayabilmek ve hayata geçirebilmek üzere yaptığım ‘İçindeki Mimar Kim’ danışmanlığından büyük heyecan duyuyorum.

'İç' mimar mısın, 'dış' mı sorusunun cevabını vererek başlayalım. :) Gerçekten ihtiyaç dahilinde olduğuna ikna olduğum bir proje ise; projenin yer aldığı yöreye uyumlu doğal malzemelerin kullanıldığı, doğal enerji kaynaklarından faydalanıldığı tasarımlar yapmayı tercih eden bir 'mimar'ım. İç mimari tasarım, mümkün olduğunca malzeme geri dönüştürerek gerçekleştirmeye çalıştığım ve keyifle hizmet verdiğim bir diğer alan.

Feng Shui danışmanlığı son yıllarda itiraf etmeliyim ki favori hizmet alanım. Mimari, iç mimari tasarım hizmeti ile birlikte ya da yalnızca Feng Shui danışmanlığı hizmeti özelinde çalışma yürütebiliyoruz. 2016’dan bu yana gerçekleştirdiğim danışmanlıklarla danışanlarımın hayatlarında büyük güzelliklere şahit oluyor ve tarifi sözlerle pek mümkün olmayan derecede keyif, heyecan duyarak bu hizmeti veriyorum.

Bir diğer danışmanlık verdiğim alan ise Kaderin 4 Sütunu analizi, nam-ı diğer Çin Astrolojisi. Doğum haritanızı öğrenmek, potansiyellerinizi, risklerinizi tanımak, hayatınızı daha farkındalıkla yaşamak istiyorsanız bu yolculuğa keyifle birlikte çıkabiliriz. 

Bunlar dışında ne yaparım merak edenler olursa bu paragraf onlar için. :) Hatha Yoga paylaşımcısıyım (halk dilinde eğitmeni). Aldığım farklı alanlardaki eğitimleri harmanladığım 'İçinde Kim Var?' isimli 2 günlük bir atölye yürütüyorum. Doğa tutkunu, yeni yerler, tatlar, kültürler keşfetmek için her daim heyecanlı ve hazır bir gezginim. Müzik ve tiyatro hayatımın önemli parçaları. Dönem dönem internet siteleri ya da yazılı yayınlara içerik üretirim. 

Güzelliği paylaşmak için kullandığım araçları özetlemeye çalıştım, şimdilik benden haberler bunlar. :)

Sevgiler..

Tuba İmik nam-ı diğer Tubimik

​   ALMIŞ OLDUĞUM EĞİTİMLERDEN BAZILARI...

  • Feng Shui: Grand Master Raymond Lo

  • Çin Astrolojisi ve I Ching: Grand Master Raymond Lo

  • Nefes Teknikleri: Pranayama Teknikleri (Godfrey Devereux, Faruk Kurtuluş, Boris Faktorovich), Transformal Nefes (Coşkun Koçak), Diyafram Nefesi (Şahika Tekand, Elif Çağlar)

  • Tiyatro: YTÜ Tiyatro Klübü, Mahşer-i Cümbüş, Studio Oyuncuları

  • Müzik: Mısırlı Ahmet (darbuka), Sibel Köse ve Elif Çağlar (caz vokal)

  • Dans: Cristiane Azem, Bahar Sarah, Serkan Polat

  • Yoga: Nail Kuyucak, Boris Faktorovich, Faruk Kurtuluş (200 saatlik Yoga Alliance Eğitmenlik Eğitimi), Godfrey Devereux (100 saat Travmaya Duyarlı Yoga Eğitmenlik Eğitimi)

MDM_6555.JPG
bottom of page