top of page

Feng Shui Danışmanlığı

Arkeolojik kazılarla geçmişi 6000 yıla dayanan Feng Shui, yaşanılan mekânların doğa ve insan ile maksimum düzeyde uyumlu, dengeli olmasını araştıran ve uygulamaya geçiren, bilimselleşmiş kadim bir öğretidir.

 

Feng Shui danışmanlığında ölçekler çok çeşitlidir. Bir arazide yapının veya yapıların nereye konumlanacağından, bir yapıda yer alan tek bir odanın iç yerleşiminin planlanmasına, çok katlı ve çok işlevli bir yapıda işlevlerin doğru alanlarda konumlandırılmasından, çok işlevli tek bir mekanda hangi işlevin nerede konumlanması gerektiğine kadar (uykuyu, konsantrasyonu yüksek çalışma alanlarını, yaşam, mutfak alanlarını, bereketi, insan ilişkilerini destekleyen bölgeleri vb.) geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır.

 

Danışmanlık sürecinde arazi ya da mekân görülerek pusula yönleri analiz edilir. Mekânın planı yoksa krokisi çıkartılır ve yapım yılı öğrenilir. Mekândan gelen veriler ile, belli ise orada yaşayacak kişilerin gerekli verileri işlenerek çalışma yapılır ve öneriler bir rapor halinde paylaşılır. Feng Shui analizi yapılması ve raporun paylaşılması mekân görülüp yönler alındıktan itibaren maksimum 2 haftalık bir süreçtir.

 

Feng Shui analizinin teslim edilmesi ardından 3 ay boyunca mekânsal düzenlemeler yapılırken de iletişimde kalmaya devam edilip, ihtiyaç hâlinde danışanlar desteklenmeye devam edilir.

Soru ve detaylı bilgi talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Sizi cevaplamaktan mutluluk duyarız.

bottom of page