top of page

Eylül Ayı Çin Astrolojisi Etkileri

Güncelleme tarihi: 9 Eyl 2020

Bugün Çin takvimine göre Horoz ayı başladı dostlar. Elementi Yin Metal.


Çin çiftçi takviminde 7-22 Eylül arası ‘beyaz çiğ’ zamanı olarak geçiyor ve havaların soğuduğu zamanlara işaret ediyor. Rüzgarın serin serin esmeye başladığı, yaprakların yeşillerinin ton değiştirdiği zamanlardayız. Doğanın büyük bir bölümü için enerjiyi içeri doğru toplama, kış uykusuna hazırlanma zamanları. Bizler için de durum benzeşiyor sanıyorum, yazın sıcaklığında daha bir dışavurumcu, görünür olurken, sonbahar ver ardından gelen kış ile adım adım içeri çekiliyoruz. Bedenimiz de herhangi bir beklenmeyen durumda bizi hayatta tutabilmek adına daha bir yağ depolamaya, kışa hazılanmaya başlıyor. (Tüm klimatizasyon, kışın da yaz meyve sebzeleri ile beslenip, mevsim döngülerini devre dışı bırakma çabamıza rağmen :))


Önce zorlayıcı olabilecek etkileri paylaşıp, güzel haberler ile kapanışı yapayım da damakta kalan tat hoş olsun. Gerçi daha evvel paylaşımlarıma denk geldiyseniz bilirsiniz ‘zor’u kötücül bir mânâda kullanmıyorum. Zor olan bizi uyaran, dürten, altındaki katmanlara dikkat çekmeye çalışan ve bana öyle geliyor ki genelde de bizi kendi yolumuza, özümüze doğru yönlendirmeye çalışan İlahi işaretçiler oluyor.


Doğum tarihlerinde (Çin takvimine göre) Tavşan yer alan dostlar bu ay yanlarında yakınlarında bir Ejderha sembolü taşısalar ne güzel olur. Tavşan (Yang Ağaç) ve Horoz elementsel açıdan birbiriyle pek iyi geçinen bir ikili değil. Ve karşı karşıya geldikleri durumlarda kemiklerle ilgili bazı sorunlar yaşamaya daha açık hâle getirebiliyorlar kişiyi. Ejderha (Yang Toprak) ise Horoz ile pek iyi anlaşıyor ve elementler her daim uyumu çatışmaya tercih ediyor. Yapmaya niyet ettiğimiz şey, Horoz’un uyum elementi ile onu hoş tutmak ve sizi desteklemek. Doğduğunuz yıl, ay ve saat aşağıdakilerden birini içeriyorsa doğum tarihinizde Tavşan var demektir, kuşanın Ejderha’yı. :)


Tavşan Yılları: 2011, 1999, 1987, 1975, 1963, 1951, 1939, 1927

Tavşan Ayı: Mart

Tavşan Saatleri: sabah 05-07 arası


Bunun dışında genel olarak dikkat çekmek istediğim tarihler: 09, 12, 21 ve 24 Eylül. Bugünlerin gerek sene, gerek ay ile uyumlu olmayan element ilişkisinden dolayı mümkün olduğunca önemli işleri bugünlere planlamamakta fayda var diye düşünüyorum. Kişinin doğum haritasına göre daha detaylı veriye ulaşmak mümkün ancak bunu genel bir not olarak kenara düşün derim.


Bunun yanında daha evvel sıkça bahsettiğimden çok detaylı üzerinde durmayacağım ancak metal elementinin hâkim olduğu zamanlarda hüzün duygusu tetiklenebildiği gibi bunun panzehiri olan cesaret, akışı gözlemek ve doğru zamanda doğru adımı atmaya niyet etmek de dengeye kapı açabiliyor. Kolektif olarak her birimizin tetiklendiği pek çok olayın gerek çevremizden, gerek dünyadan bize yansıyor olması muhtemel bu dönemde, ancak yine daha önce bahsettiğim gibi artık kahramanlar aramak, koşulsuz itaat etmek zamanları geride kaldı dostlar. Kendi koku alma güdümüze, kendi tutkularımıza, kendi iyi hissettiğimiz şeylere yönelirken artık bize iyi hissettirmeyenleri bırakma vakti. Kimi zaman ömür boyu savunduğumuz şeyleri ya da uzunca emek vermiş olduğumuz ilişki, uğraş, vb. ni elimizden alabilir bu rüzgar. Rüzgarın bizimle derdi yok, bizimle uyumlu olanı kimi zaman odaktan kaçırabiliyoruz ve bu rüzgarlar bize şans sunuyor, bir durup değerlendirme yapmaya, bir durup elemeye, katmaya, yola yeni hâl ile devama. Elbette herkes kendi zamanlaması ile gerçekleştiriyor, gerçekleştirecek. Direnen dostların biraz daha zorlu deneyimi kendine çekmesi muhtemelken, akışı gözleyen, koklayan, kendi sorumluluğunu alıp, kendi kahramanı, lideri olan dostlar bana öyle geliyor ki daha yumuşak geçişlerle ilerliyor, ilerleyecek.


Şimdi geleyim sizi keyiflendirmesini umduğum kısımlara. Doğduğu tarihte Maymun, Fare ve Ejderha yer alan dostlar için bu ay daha bir ışıltılı oldukları, gerek iş gerek sosyal hayatta kendilerini iyi hissettikleri, yeni ilişki başlangıçlarına gebe veya var olan ilişkilerin daha bir uyumlu, destekleyici, keyifli olduğu bir ay geçirebilirler.


Maymun zamanları: Ağustos ayı, 15-17 saatleri arası, 2016, 2004, 1992, 1980, 1968, 1956, 1944, 1932, 1920 seneleri

.

Fare zamanları: Aralık ayı, 23-01 saatleri arası, 2008, 1996, 1984, 1972, 1960, 1948, 1936, 1924 seneleri

.

Ejderha zamanları: Nisan ayı, 07-09 saatleri arası, 2012, 2000, 1988, 1976, 1964, 1952, 1940, 1928 seneleri

.

Bir diğer güzel etki de doğum yılının sonunda 6 veya 7 rakamı olanlarla birlikte. Nobleman etkisi sizlerle olacak bu ay. Ne demek nobleman, ben onu atari oyunlarındaki bonuslara benzetiyorum, zorluklar olmuyor mu oluyor ama o bonus sizi destekliyor ve siz yolunuza devam ediyorsunuz böylece. Bu kimi zaman bir insan, kimi zaman karşınıza çıkan bir yazı, kimi zaman bir hayvan, bir müzik, vs. olabilir. Desteklendiğinizi bilin ve bu ay bu güzel etkinin tadını çıkarın dilerim.


Denge ve güzellikler sizlerle olsun.

#sağlık #denge #uyum #mutluluk #kaderin4sütunu #doğumharitasıanaliz

#happiness #tubimikeylülanaliz

©Tuba İmik Saka 2020

Bu yazı ve yazıya ait görselin tamamı ya da parçalarının kopyalanması, kaynak göstermeksizin ve izinsiz paylaşılması, yazar isminin değiştirilmesi Telif Hakları Kanunu hükümlerince yasaktır. Aksi durumlarda yasal işlem uygulanır.

36 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page