top of page

Ağustos Ayı Çin Astrolojisi Etkileri

Güncelleme tarihi: 7 Eyl 2020

Merhaba Sevgili Dostlar,


7 Ağustos itibariyle, Çin element takvimine göre Maymun ayı başlıyor ve elementi Metal. Bu ay doğa döngülerine göre ise artık yazın yerini sonbahara bırakmaya başlayacağının da habercisi. Çin takvimine göre sonbahar mevsiminin 3 ayından ilkine adım atarken senenin Metal elementinin baskın olacağı periyoduna da giriş yapmış oluyoruz.


Geçtiğimiz 3 ay ateş elementi hâkimdi ve hem dışa dönüklüğü hem de dengesi şaştığında egosal yaklaşımlara bizleri nasıl da sürüklediğini birinci elden yaşadık sanıyorum. Şimdi artık doğanın döngüleri içeri doğru çekilmeye, enerjimizi dış odaklardan içimize yönlendirmeye, gelecek kış için enerji toplamaya bizi davet ediyor.


Her ayın yazısı kendi karakteri ve ilhâmı ile yazdırıyor kendini. Bu ay başlarken dikkatinizi çekmek istediğim bazı günler var ki zorlayıcı bazı etkilere gebe olabilir, farkında olup mümkün olduğunca merkezimizde kalmak için kendimizi destekleyebilelim isterim.


17 ve 29 Ağustos’ta meydana gelecek elementsel kombinasyon su elementine olağanüstü bir güç verecek gibi görünüyor, dileyelim sular sâkin kalsın, su ile ilgili gerek doğa olayları, gerek duygusal ve fiziksel yönlerden kolaylıkla akıp geçen günler olsun.


Dikkat çekmek istediğim bir kaç gün daha var, elbette kişinin doğum haritası temel belirleyici ama yine de bugünleri mümkünse daha sakin ve merkezinizde geçirecek şekilde planlarınızı yapmanızı öneririm. 7-15-19-27-31 Ağustos.


Sanıyorum böylesi bir eğilime sahip olmamın sebebi, ayın gök hânesinde yer alan elementin hem ayın yer hânesi, hem de senenin gök hânesi ile de uyumlu bir yapıda olmayışı. Senelik etkilerde de bahsetmiştim, bu sene güçlü bir su senesi ve senenin gök hânesindeki metal elementi suyu daha da güçlendiriyor diye. Bu ayın metal elementi de seneden gelen su elementini güçlendirecektir diye düşünüyorum ve su elementinin farklı yüzlerine tekrar dikkat çekmekte fayda görüyorum. Su elementi bir yüzü ile irade gücü, bilgelik, yumuşaklık ve dinginlikle ilişkili iken, diğer yüzü korku duygusunu yüzeye çıkartabilir.


Metal elementi ise bir düzlemde hüzün ile ilişkili iken, diğer bir düzlemde ise cesaret, hayata güvenip akışa bırakmaktır (ne çok cesaret ister değil mi?).


Korku ve hüzün yaşamak son derece doğal elbette, ancak enerji yok olmuyor, dönüşüyor diyor bilim insanları, bu enerjilerin de eğer yaşarsak nereye dönüşeceğini seçerken bu paylaşımlar destek olsun dilerim hepimize.


Bir yandan ateş elementi bu sene sistemde zaten oldukça zayıfken, şimdi hazır da çekiliyor iken kendimizi bile isteye bu anlamda desteklemek iyi olabilir. Mekânlarımızda mumlar yakmak, kırmızı ve tonlarını hayatın içinde kullanmak, yemeklerimizi ve sıcak içeceklerimizi gerçek ateşte pişirmek, kahkaha ile bedenimizdeki ateşi hızlı ve etkili bir yolla yükseltmek ve tabii ki güneşle gerek açık havada, gerek evlerimiz, ofislerimizde mümkün olduğunca sık buluşmak. Beden ısısını arttıran, belki biraz kardiyo da içeren fiziksel egzersizler veya vücut ısısını yükselten nefes teknikleri uygulamak da aklıma gelen diğer yollar.


Şimdi gelelim güzel haberlere. Doğum yılı 5 ve 9 ile bitenler için bu ay Nobleman etkisi aktive oluyor. Ben bu etkiyi atari oyunlarındaki (bilgisayar oyunlarına geçiş yapamayanlardanım :)) kahramanın kazandığı bonuslara benzetiyorum. :) Sizi içine alan koruyucu bir kalkan gibi düşünün, işler kolaylıkla akar, zorluklar çıkarsa destek gelir çözülüverir, sanki etrafınızda koruyucu melekler var da sizin için yolu açıyor, kolaylaştırıyor gibi bir his.


Ve Kaplan senesi, ayı (şubat) ve gününde (günler sabit olmadığından genel bilgi olarak paylaşamıyorum) doğan dostlar da yanında yakınında bu ay bir domuz sembolü bulundursun. İster takı, ister anahtarlık, ister kıyafetlerde nakış, ister sürekli yanınızda taşıdığınız deftere bir etiket, telefona ekran resmi ya da telefon kılıfı vb. Yaratıcılık size kalmış, nasıl içinizden gelir, hoşunuza giderse.

Kaplan seneleri: 2010-1998-1986-1974-1962-1950-1938-1926


Sağlıklı, dengeli, güzelliklere gebe bir Maymun ayı dilerim.


#sağlık #denge #uyum #mutluluk #kaderin4sütunu #doğumharitasıanaliz

#happiness #tubimikagustosanaliz

©Tuba İmik Saka 2020

Bu yazı ve yazıya ait görselin tamamı ya da parçalarının kopyalanması, kaynak göstermeksizin ve izinsiz paylaşılması, yazar isminin değiştirilmesi Telif Hakları Kanunu hükümlerince yasaktır. Aksi durumlarda yasal işlem uygulanır.

72 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page